top of page
IMG_7993.JPG

Biography

Michael se narodil 10. ledna 1983 v Praze. Od roku 1988 začal aktivně studovat hru na housle. Navštěvoval Základní uměleckou školu,

kdy se v průběhu studia zúčastnil celostátní houslové soutěže, na které získal 3. místo.

Přitom také několikrát vystupoval v Rakousku. V roce 1998 byl přijat na Pražskou konzervatoř s klasickou hrou na housle,

kde mu ještě kromě houslí přibyla hra na klarinet, klavír a flétnu.

 

O pět let později se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha 2003, kde se umístil na 1. místě v oboru houslí a tentýž rok úspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval houslistce

Vanesse Mae. V roce 2001 se seznamuje i s jiným žánrem než je klasický a začíná se věnovat také hudbě populární.

 

Prvním impulsem se pro něj stává společný duet s tureckou zpěvačkou Asli. Následuje spolupráce s Richardem Pachmanem na jeho albech a poté i společné absolvování vánočního turné 2003 a multimediálních koncertů v klubu Lávka a na Křižíkově fontáně. V letech 2004 a 2005 měl společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Láďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem.

 

O dva roky později hostoval na CD Hynka Tomma „To jsem já“, kde vytvořili několik duetů. Michael také vystupoval s Michaelem Burianem, Viktorem Dykem, americkou rockoperovou zpěvačkou Eyedelism, Zuzou Novou a Vladimírem Hronem. Mimo jiné Michael patří mezi ikony české módy. V roce 2007 získal Oscara Melnice módy. Na konci roku 2007 vyšlo jeho debutové album pod názvem „Hejčkání“.

 

V roce 2008 dvakrát úspěšně zahrál pro 18 000 diváků v pražské O2 Aréně a to na Sensation-White party a na koncertu Paula van Dyka, tím se stal historicky prvním houslistou na světě, který na takových akcích účinkoval.

Na začátku roku 2009 během spolupráce s předním českým DJ Michaelem Burianem vyšla zremixovaná skladba Vltava, která se posléze stala hitem no. 1 nejen v českých, ale i zahraničních klubech a rádiích.

 

V červnu téhož roku měl tu čest vystoupit na prknech Národního divadla v Praze. V roce 2010 měl turné nejúspěšnější taneční party v České republice "MeccaMix Tour 2010". Téhož roku začal aktivně spolupracovat s charitativní organizací UNICEF.

V květnu 2011 se zúčastnil v Petrohradu Mezinárodního festivalu ,,Baltská fregata " ,kde získal hlavní cenu Gran prix a stal se Laureátem Ruské federace.

 

V roce 2012 se Michael začal věnovat i trochu odlišným oborům a to hereckým a moderátorským. Od května se stal moderátorem svého pořadu na All TV, kde zpovídá známé lidi jak ze showbussinesu tak z politického dění. V roce 2013 se více začal věnovat spolupracím se zpěváky a DJs a připsal si hned dva hudební hity.

 

Ve spoluprácí s Djkou Laydee Jane hit „Omaha“ a se zpěvákem Samerem Issou hit „Dreamer“. Stal se také stálým exklusivním hostem nejznámějšího clubu Maxim. V současné době se Michael intenzívně věnuje přípravě nového tanečního alba, natáčení svého lifestylového pořadu pro All-Television a začíná se věnovat zpěvu, který dříve studoval..

Michael také navštívil se svými houslemi mnoho zemi již od útlého věku....

vystupoval v Rakousku (Vídeň), v Německu (Frankfurt, Regensburg), Slovensku, Tunisku, Anglii (Londýn),

Rusku (Moskva, Peterburg), Bělorusku, Itálii atd.

bottom of page